REKLAMA

„BĘDZIESZ WISIAŁ” NOWA książka Grzegorza Brauna!

„BĘDZIESZ WISIAŁ” NOWA książka Grzegorza Brauna!

min braun książka

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun udzielił wywiadu TV Polska.pl. Polityk przybliżył widzom m.in. kulisy powstania swojej nowej książki, zatytułowanej „Będziesz wisiał”.

Poseł Braun został zapytany o stanowisko Konfederacji w sprawie postawienia muru na granicy z Białorusią. Jak podkreślił, jedyna niezakłamana opozycja w Sejmie tej kadencji, która może to zrobić, „To my! Konfederacja”.

– Cała reszta to jest łże-prawica i łże-opozycja. Pseudo-opozycja. Dlaczego? Dlatego, że w kluczowych dla Polski sprawach oni tworzą jeden front. Wspólnie, w porozumieniu, od PiS-u po PO i PSL odbierają Polakom wolności. W innych sytuacjach, dla zmylenia przeciwnika, czyli Państwa, oskarżają się o różne bezeceństwa. Sprawa muru na granicy należy do przypadków tej drugiej kategorii – podkreślił.

– Władze PiS są oskarżane o bezduszność względem imigrantów błąkających się po lasach. PiS z kolei odsądza ich od czci i wiary – poniekąd słusznie, gdyż w sprawach bezpieczeństwa państwa i nienaruszalności granic nie powinno być żartów. Nie powinno być miejsca na retorykę parlamentarną – mówił.

– My, Konfederacja, od początku w tej sprawie nie igramy z losem państwa. Wyrwaliśmy się z narracji frontu pseudo-opozycyjnego, i poparliśmy wyposażenie władz w instrument, jakim jest stan wyjątkowy na granicy i dlatego też nie mówimy „nie”, gdy rząd proponuje inwestycję w infrastrukturze pasa granicznego. Nie mówimy „nie”, choć owszem, zgłosiliśmy poprawkę. Została odrzucona. Służyła bowiem zwiększeniu kontroli nad wydatkami.

– W grę wchodzą miliardowe sumy i chciałoby się, aby władza nie postąpiła z nimi, jak z wyborami kopertowymi – przypomniał polityk Konfederacji.

Poseł Braun odniósł się również do kwestii rozliczenia obecnych rządzących, o której w ostatnich tygodniach zrobiło się głośno, m.in. za sprawą jego słów z mównicy sejmowej.

– Przypomnę, że procesy norymberskie też nie miały żadnego umocowania w prawie niemieckim – podkreślił.

– A jednak, doszło do procesu, uznania winy i wymierzenia najwyższych kar zbrodniarzom. Proszę potraktować to, jako wyraz mojej szczerości, że mówię o tym otwarcie. Moja wypowiedź została zmanipulowana, w pewnym sensie ocenzurowana. Pani Marszałek odrzuciła moją prośbę o uzupełnienie moich słów. A jakie słowa padły – tutaj mam książeczkę, wydaną przez Wydawnictwo Capital, redaktor Jan Piński zebrał moje – nie mowy sejmowe – ale krótkie wypowiedzi z trybuny parlamentarnej. Bardzo za to dziękuję. Polecam, jeśli chcecie państwo zapoznać się z moimi wypowiedziami parlamentarnymi nie wyrwanymi z kontekstu – zaznaczył Konfederata.

– Już powstała teoria spiskowa na temat tej książki… Że to wszystko zostało ukartowane, skoro ta książeczka już jest. Ma ona tytuł „Będziesz wisiał”, a w rzeczywistości z trybuny parlamentarnej padło parę słów więcej. I możecie je państwo tu znaleźć – podkreślił Grzegorz Braun.

Zobacz także:

20-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)