REKLAMA

BOGUCHWAŁA. IV Dzień Pola. Bogaty program imprezy!

BOGUCHWAŁA / PODKARPACIE. Już w niedzielę 11 czerwca od godziny 9:00 do 16:00 Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego wraz z współorganizatorami zapraszają na IV Dni Pola.

Jest to wydarzenie nawiązujące do Krajowych Dni Pola, które w bieżącym roku odbywają się w miejscowości Sielinko i organizowane są przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. W województwie podkarpackim organizowany od kilku lat – Dzień Pola ma na celu przede wszystkim zaprezentowanie działalności 18 hektarowego pola doświadczalnego, na którym jest ok. 1000 poletek z różnymi gatunkami i odmianami roślin rolniczych. Znajduje się tam także kolekcja ziół i roślin przyprawowych oraz miododajnych, sad tradycyjny z dawnymi odmianami drzew owocowych, pasieka, a także klony wierzby energetycznej. W trakcie wydarzenia odwiedzający mogą zwiedzić m.in. dorobek polskiej hodowli roślin, a także doświadczenia we współpracy z licznymi firmami z branży rolniczej, instytutami naukowymi oraz uczelniami.

Program IV Dnia Pola jest bardzo bogaty. Podczas trwania imprezy przewidziane są liczne pokazy, konkursy, konferencje, a także atrakcje dla najmłodszych. Zaprezentowane zostaną m.in. nowoczesne technologie uprawy kukurydzy, maszyny rolnicze najnowszych generacji, systemy nawadniające wykorzystywane w rolnictwie, a także statki powietrzne przystosowane do nawożenia i ochrony roślin. Odwiedzający, podczas imprezy będą mogli zaznajomić się z tematyką dotyczącą platformy doradczej eDWIN, pszczelarstwa oraz wykorzystywania ziół w życiu codziennym. W trakcie trwania IV Dnia Pola nie zabraknie także rozrywki dla dzieci i młodzieży – odbędą się Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół Rolniczych oraz konkurs pt. „Ziołowa Wyklejanka”.

Dzień Pola to także wspaniała okazja do świadczenia usług doradczych z tematyki dotyczącej rolnictwa, a także promocji firm związanych z tą branżą.

Szczegółowe informacje na plakacie

źródło: PODR w Boguchwale

zdjęcie: PODR Boguchwała

 


07-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)