REKLAMA

Cmentarze JEDNAK zamknięte na 1 listopada?

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział w piątek 15 października, że rząd absolutnie nie ma zamiaru zamykać cmentarzy na 1 listopada. Tymczasem we wtorek, 19 października, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska stwierdził, że cmentarze mogą jednak zostać zamknięte.

niedzielski cmentarze

Wp.pl zapytała ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, czy Polacy powinni spodziewać się zamknięcia cmentarzy. W zeszłym roku bowiem nagła decyzja władz zaskoczyła wszystkich obywateli, powodując olbrzymie straty. Minister odparł, iż rząd na pewno nie przewiduje takiego rozwiązania. Dodał, że rozmawiał już na ten temat z premierem Mateuszem Morawieckim.

– Ustaliliśmy, że żadnych takich środków nie będziemy podejmowali – oświadczył 15 października Niedzielski.

Minęło zaledwie kilka dni, a przekaz płynący z Ministerstwa Zdrowia się zmienił. Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska stwierdził bowiem, że Polacy mogą w otrzymać w tym roku zakaz odwiedzania zmarłych. Wskazał możliwość lokalnego lockdownu, obejmującego cmentarze.

– Decyzje o zamknięciu cmentarzy na 1 listopada będą podejmowane na podstawie kilku kryteriów. Nie tylko liczby nowych zakażeń, ale też liczby osób hospitalizowanych w powiecie, województwie, czy liczby osób zaszczepionych – przekazał Kraska, goszcząc w Jedynce polskiego radia.

– Decyzji całościowych, obejmujących cały kraj nie będziemy podejmować, będziemy starali się reagować punktowo, jeżeli będzie zła sytuacja w danym powiecie, te restrykcje będziemy wprowadzać – podsumował Kraska. Po raz kolejny zatem, przekaz władz nie jest jasny i oczywisty. Nie wiadomo, jak ostatecznie potoczy się sytuacja.

Zobacz także:

20-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)