RZESZÓW: Trzymiesięczny areszt dla 39-letniego nożownika

RZESZÓW / PODKARPACIE. Mężczyzna, który w środę na ulicy Jagiellońskiej ranił nożem dwóch 27-latków, został oskarżony o zabójstwo. Na wniosek prokuratury zastosowano wobec niego trzymiesięcny areszt.

2019-01-16_154764608610_1
Foto: pixabay.com

W sobotę w Prokuraturze Okręgowej w Rzeszowie przesłuchiwano Marcina G. W środę mężczyzna zaatakował nożem dwóch 27-latków. Jeden z nich, Kacper M. zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Marcina G. oskarżono o zabójstwo oraz o usiłowanie zabójstwa drugiego 27-latka. Mężczyzna złożył wyjaśnienia, ale nie przyznał się do winy. Stwierdził, że nie pamięta zdarzenia. Wobec podejrzanego sąd zdecydował się zastosować trzymiesięczny areszt.

W związku ze sprawą prokuratura przesłuchała także Pawła Sz. (drugiego z zatrzymanych). Zeznawał on w charakterze świadka i został później zwolniony do domu.

Do zdarzenia doszło w środę 9 października około 20:40 na ulicy Jagiellońskiej. Dwóch 27-latków natknęło się na 39-letniego Marcina G. oraz 34-letniego Pawła Sz.  Sprzeczka przerodziła się w szarpaninę. Podczas niej Marcin G. wyciągnął nóż i zranił nim dwóch 27-latków.

Kacper M. otrzymał dwa ciosy w klatkę piersiową, a jego kolega w ramię i nerkę. Ranni mężczyźni zdołali jeszcze dojść w okolice komendy, gdzie pomocy udzielili im przechodnie i policjanci. Następnie karetka pogotowia przewiozła ich do szpitala. Stan Kacpra M. był krytyczny.

W sobotę Kacper M. zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Drugi z ranionych mężczyzn przebywa w szpitalu. Jego stan jest stablny.

Marcinowi G. grozi kara więzienia nie krótsza niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności lub nawet dożywocie.

Źródło: PAP

16-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)