O cyberprzemocy, cyberpedofilii i dopalaczach (ZDJĘCIA)

MIELEC / PODKARPACIE. Dopalacze, cyberprzemoc i cyberpedofilia to główne tematy debaty zorganizowanej przez Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu przy współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu. W debacie wzięli udział dyrektorzy szkół średnich i gimnazjalnych oraz pedagodzy i administratorzy sieci.

998358987

W piątek w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu odbyła się debata, w której udział wziął Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu podinsp. Lesław Ździebło, Ekspert Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie podinsp. Alina Pieniążek, policjanci Wydziału do walki z cyberprzestępczością KWP Rzeszów oraz zaproszeni goście, dyrektorzy szkół średnich i gimnazjalnych oraz pedagodzy i administratorzy sieci Internet w szkołach na terenie Mielca. W spotkaniu wzięła też udział Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Maria Napieracz oraz przedstawiciele Urzędu Miasta.

54027164

W czasie spotkania podinsp. Alina Pieniążek z KWP Rzeszów omówiła kwestie nowelizacji Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w zakresie obejmującym młodzież w wieku szkolnym, jednocześnie zwracając szczególną uwagę na problematykę dopalaczy. Goście chętnie korzystali z możliwości rozmowy z ekspertem. Ciekawa dyskusja wywiązała się również z policjantami wydziału do walki z cyberprzestępczością, którzy omówili praktyczne aspekty zagrożeń płynących z sieci Internet.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz pracownikom za zaangażowanie i pomoc w organizacji debaty.

590783612

źródło: KPP Mielec


Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

*