REKLAMA

RZESZÓW. Obchody rocznicy podpisania Konstytucji 3 Maja (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / W dniu 3 maja 2023 r. na rynku w Rzeszowie odbyły się uroczystości patriotyczne upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 Maja, która od 232 lat stanowi niepodważalny dokument stanowiący o suwerenności naszego kraju.

Obchody rozpoczęła Msza Św. o godz. 9:30 koncelebrowana pod przewodnictwem JE ks. bpa Jana Wątrobę, Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej w Kościele Farnym przy Pl. Farnym 5.

Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli władzy, samorządowców, parlamentarzystów oraz wiele organizaji, i podmiotów z terenu Rzeszowa i Powiatu Rzeszowskiego.

W uroczystości tej – reprezentując Powiat Rzeszowski udział wzięli: Starosta Rzeszowski – Józef Jodłowski, Przewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego – Tomasz Wojton, Wicestarosta Rzeszowski – Marek Sitarz oraz Lucyna Sokołowska – Członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego.

Po zakończeniu Mszy Św. uczestnicy nabożeństwa w asyście Kompanii Honorowej 21. BSP i pocztów sztandarowych udali się na rzeszowski rynek, gdzie rozpoczęły się uroczystości przed pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki. Wśród programu obchodów odsłuchano hymn Mazurka Dąbrowskiego i podniesiono flagę państwową.

Odsłuchano także preambułę Konstytucji 3 Maja, a po krótkich wystąpieniach zaproszonych gości rozpoczęło uroczyste złożenie wieńców przez reprezentantów władz samorządowych, w tym delegacji powiatu rzeszowskiego.

Święto Konstytucji na rzeszowskim rynku zakończył Apel Pamięci oraz defilada i pieśń reprezentacyjna Wojska Polskiego.

Konstytucja Majowa od lat jest symbolem wolnoci i patriotyzmu. Dokument ten jest przede wszystkim odzwierciedleniem tradycji niepodległościowych państwa polskiego jak i podstawową ustawą regulującą ustrój prawny Rzeczypospolitej Polskiej.

źródło: Powiat Rzeszowski

zdjęcia: Powiat Rzeszowski


03-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)