REKLAMA

Poseł Anna Siarkowska: Podziały w PiS! ROZŁAM w kwestii segregacji sanitarnej!

Posłanka PiS, Anna Siarkowska, odpowiedziała na pytania zadane przez dziennikarkę tvPolska.pl. Pani polityk wyjaśniła kwestię rozłamów, jakie zaistniały w partii w stosunku do projektu ustawy wprowadzającej segregację sanitarną.

– Czy posłowie klubu PiS są zgodni co do tej ustawy, czy też głosy są podzielone? – padło pytanie.

– W klubie Prawa i Sprawiedliwości głosy na temat ustawy pozwalającej pracodawcom na weryfikację statusu szczepiennego pracowników są podzielone. Część posłów podpisała się pod tym projektem. Natomiast jest wielu posłów, którzy nie zgadzają się na to, żeby prawo szło w takim kierunku i którzy takiej ustawy nie poprą – wyjaśniła poseł Siarkowska.

– Z tego, co wiem, na Komisji Zdrowia miał zostać przyjęty wniosek o wysłuchanie publiczne projektu. Jeśli tak się stało, to oznaczałoby że z jednej strony, działania dotyczące procedowania tej ustawy zostaną przełożone na styczeń, a po drugie, wreszcie do głosu dojdzie grono ekspertów tudzież stowarzyszeń, które sprzeciwiają się segregacji sanitarnej i o tym głośno mówią. Że segregacja sanitarna nie działa.

– Mam nadzieję, że do głosu dojdzie także grono prawników, którzy wskazują, że tego typu rozwiązania są po prostu niekonstytucyjne – wskazywała poseł Siarkowska. Odpowiedziała również na pytanie dotyczące tego, czy posłowie PiS opracowali jakiś wewnętrzny dokument, by sprzeciwić się segregacji.

– Oczywiście, podpisywaliśmy się pod dokumentem do przewodniczącego klubu Prawa i Sprawiedliwości, Ryszarda Terleckiego, w którym prosiliśmy o to, żeby zorganizować taką debatę wewnętrzną w ramach klubu. Ponieważ do tej pory takiej debaty nie było. A z drugiej strony wskazywaliśmy, że takie działania, które godzą w prawa i swobody obywatelskie, pozwalające na weryfikację satatusu szczepiennego – pracowników przez pracodawców, czy klientów przez sprzedawców – godzą w prawa i wolności obywatelskie, są niekonstytucyjne.

Na pytanie o zapisy, które nie odpowiadają części posłów PiS, posłanka podkreśliła że nie chodzi o konkretne zapisy, lecz o „ogólny kierunek”.

– Weryfikacja szczepień nie powinna mieć miejsca. To jest po prostu niekonstytucyjne i nie powinniśmy iść tą drogą – zaznaczyła poseł Siarkowska.

ZOBACZ TAKŻE:

Prezydent RAFAŁ PIECH: DRAMAT w belgijskich szpitalach! 2x więcej ZA$ZPRYCOWANYCH na OIOM-ie, niż bez $ZPRYCY

tvPolska

17-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)