REKLAMA

Niedzielski zaleca: Nośmy NAMORDNIKI na cmentarzach!

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, nawołuje aby Polacy nosili tzw. namordniki na cmentarzach. Jego zdaniem, jest to kwestia „zdrowego rozsądku”.

– Zakładajmy maseczki na cmentarzach, gdy jest tłoczno, bo choć nie ma takiego obowiązku, to jest zdrowy rozsądek oraz troska o siebie i innych – zaapelował Niedzielski. Aktualnie obowiązujące przepisy nie mówią o konieczności zakrywania ust i nosa na otwartych przestrzeniach. Obowiązek noszenia maseczek dotyczy jedynie przestrzeni zamkniętych, np. kościołów czy sklepów.

Zdaniem ministra, należy jednak zwrócić szczególną uwagę na zasłanianie ust i nosa nawet na cmentarzach. Szczególnie, gdy mamy do czynienia z większą liczbą zgromadzonych.

– Pamiętajmy, że mamy epidemię; pamiętajmy, jak szybko rozprzestrzenia się wirus w mutacji Delta. Zagrożenie zakażeniem w dużych skupiskach ludzi jest większe – wskazywał Niedzielski. Podkreślił, że „nie ma nakazu noszenia maseczki zasłaniającej nos i usta na dworze, ale jest zdrowy rozsądek oraz troska o siebie i innych”.

– Nie pozwólmy, by epidemia przyspieszyła jeszcze bardziej. Tam, gdzie kontakt z innymi ludźmi jest bardzo bliski, zakładajmy maseczkę. Chrońmy zdrowie, bo nie mamy nic cenniejszego w życiu – apelował minister zdrowia.

Zobacz także:

01-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)