REKLAMA

Terytorialsi mają pomoc we krwi (FOTO)

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” po raz kolejny decydują się nieść pomoc tam, gdzie potrzeba jest największa. Odpowiadając na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa podkarpaccy terytorialsi wezmą udział w zbiórce krwi, by w tym trudnym okresie panującej pandemii uzupełnić zmniejszające się z dnia na dzień zapasy.

Odpowiadając na apel Dyrekcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, w najbliższą sobotę (12 grudnia) żołnierze 3.PBOT oddadzą krew. „Terytorialsi mają pomoc we krwi” to hasło, na które żołnierze od początku istnienia brygady reagują natychmiast. Dlatego z głębi serca, dla swoich bliskich, sąsiadów i społeczeństwa w najbliższy weekend krew odda blisko 30 żołnierzy wraz ze swoimi rodzinami i znajomymi. Zbiórka potrwa od godz. 8.00 do 11.00 i odbędzie się na terenie 21. Batalionu Logistycznego przy ul. Langiewicza 4 w Rzeszowie.

Żołnierze Podkarpackiej Brygady swoim przykładem chcą zachęcić wszystkich mieszkańców Podkarpacia do tego, by nie rezygnowali ze wsparcia Centrum Krwiodawstwa w tym wyjątkowo trudnym czasie. Swoją gotowością i zaangażowaniem pragną pokazać, że sytuacja epidemiologiczna spowodowana wirusem COVID-19 w kraju nie powinna powstrzymywać przed podzieleniem się tym najcenniejszym darem życia.

– Podkarpaccy terytorialsi to dojrzali żołnierze, którzy wiedzą, że każda niesiona pomoc w tym trudnym okresie jest na wagę złota. Swoją gotowością i szybką odpowiedzią na apel Centrum Krwiodawstwa nasza Brygada chce także zachęcić wszystkich mieszkańców Podkarpacia do oddawania krwi. Jako żołnierze chcemy pokazać, że choć sytuacja spowodowana epidemią koronawirusa jest trudna, nie może nas powstrzymać przed wzajemną pomocą i ofiarowaniem bezcennego daru życia, jakim jest krew – mówi dowódca brygady, płk Dariusz Słota.

Od rozpoczęcia pandemii w Polsce do dzisiaj, terytorialsi oddali ponad 690 litrów krwi. W sumie od powstania brygady żołnierze przekazali dla RCKiK w Rzeszowie prawie 1200 litrów krwi. Do tej pory żołnierze 3.PBOT oddali także blisko 3,5 litra osocza od ozdrowieńców, a liczba ta powiększa się z każdym dniem.

Podkarpacka brygada w okresie koronawirusa wspomaga placówki medyczne, Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną, samorządy, instytucje non profit, jak również Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Żołnierze regularnie oddają krew, na którą wciąż jest duże zapotrzebowanie, szczególnie w tym trudnym dla społeczeństwa czasie.

źródło: PBOT
zdjęcia: Paulina Lęcznar

10-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)